משלוח מהיר

קיץ חם בד"ר פיטו

מבצעים על כל המחלקות

בקניית 2 מוצרים השלישי מתנה

הזול מבניהם (לא כולל מבצעים)

ספירולינה : 10 יתרונות בריאותיים שחייבים לדעת

ספירולינה

1.הספירולינה עשירה בחומרי תזונה רבים

ספירולינה היא אצה חד תאית הגדלה במים מתוקים ומלוחים כאחד. זהו סוג של כחוליות, משפחה של חיידקים חד-תאיים המכונה לעתים קרובות אצות כחולות-ירקות. בדיוק כמו צמחים, כחוליות יכולות לייצר אנרגיה מאור השמש באמצעות תהליך הנקרא פוטוסינתזה. הספירולינה נצרכה על ידי האצטקים הקדומים אך הפכה לפופולרית שוב כאשר נאס"א הציעה שניתן לגדל אותה בחלל לשימוש על ידי אסטרונאוטים . מינון יומי סטנדרטי של ספירולינה הוא 1-3 גרם, אך נעשה שימוש יעיל במינונים של עד 10 גרם ליום. האצה הקטנטנה הזו עמוסה בחומרים מזינים. כף אחת (7 גרם) של אבקת ספירולינה מיובשת מכילה: חלבון: 4 גרם ויטמין B1 (תיאמין): 11% מהמינון היומי המומלץ ויטמין B2 (ריבופלבין): 15% מהמינון היומי המומלץ ויטמין B3 (ניאצין): 4% מהמינון היומי המומלץ נחושת: 21% מהמינון היומי המומלץ ברזל: 11% מהמינון היומי המומלץ הוא מכיל גם כמויות הגונות של מגנזיום, אשלגן ומנגן וכמויות קטנות של כמעט כל חומר תזונתי אחר שאתם צריכים.  

2.תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות חזקות

נזק חמצוני יכול לפגוע ב-DNA ובתאים שלכם. נזק זה יכול להניע דלקת כרונית, אשר תורמת לסרטן ולמחלות אחרות. ספירולינה היא מקור פנטסטי לנוגדי חמצון, שיכולים להגן מפני נזקי חמצון. המרכיב הפעיל העיקרי שלו נקרא phycocyanin. חומר נוגד חמצון זה מעניק לספירולינה גם את צבעה הכחול-ירוק הייחודי. הוא יכול להילחם ברדיקלים חופשיים ולעכב ייצור של מולקולות איתות דלקתיות, ומספק השפעות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות מרשימות.  

3. עשויה להוריד את רמת הכולסטרול וטריגליצרידים

מחלות לב הן גורם המוות המוביל בעולם. גורמי סיכון רבים קשורים לסיכון מוגבר במחלות לב. כפי שמתברר, הספירולינה משפיעה לטובה על רבים מהגורמים הללו. לדוגמה, זה יכול להוריד את הכולסטרול הכללי, הכולסטרול ה"רע" LDL וטריגליצרידים, תוך העלאת כולסטרול HDL "הטוב".  

ספירולינה4. מגן על כולסטרול "רע" מפני חמצון

מבנים שומניים בגוף שלך רגישים לנזק חמצוני. זה ידוע בשם חמצון שומנים, גורם מפתח למחלות קשות רבות לדוגמה, אחד השלבים המרכזיים בהתפתחות מחלות לב הוא חמצון של כולסטרול LDL "רע" באופן מעניין, נראה כי נוגדי החמצון בספירולינה יעילים במיוחד בהפחתת חמצון שומנים בבני אדם ובעלי חיים כאחד.  

5. ספירולינה בעלת תכונות אנטי סרטניות

כמה ראיות מצביעות על כך שלספירולינה יש תכונות אנטי-סרטניות. מחקר בבעלי חיים מצביע על כך שהוא יכול להפחית את התרחשות הסרטן ואת גודל הגידול ההשפעות של ספירולינה על סרטן הפה – נחקרו היטב במיוחד. מחקר אחד בדק 87 אנשים מהודו עם נגעים טרום סרטניים – הנקראים פיברוזיס תת-רירי אוראלי (OSMF) – בפה. מבין אלו שנטלו גרם אחד של ספירולינה ליום במשך שנה אחת, 45% ראו את הנגעים שלהם נעלמים – לעומת 7% בלבד בקבוצת הביקורת כאשר אנשים אלה הפסיקו לקחת ספירולינה, כמעט מחציתם פיתחו מחדש נגעים בשנה שלאחר מכן. במחקר אחר של 40 אנשים עם נגעי OSMF, גרם אחד של ספירולינה ליום הוביל לשיפור גדול יותר בתסמיני OSMF מאשר תרופה אחרת שנטלו Pentoxyfilline.  

6. ספירולינה עשויה להפחית לחץ דם

לחץ דם גבוה הוא הגורם העיקרי למחלות קשות רבות, כולל התקפי לב, שבץ מוחי ומחלות כליות כרוניות. בעוד שגרם אחד של ספירולינה אינו יעיל כל כך, מינון של 4.5 גרם ליום כן הוכח כמפחית את לחץ הדם אצל אנשים עם רמות לחץ דם נורמליות.  

7. משפרת תסמינים של נזלת אלרגית

נזלת אלרגית מאופיינת בדלקת במעברי האף שלנו. זה מופעל על ידי אלרגנים סביבתיים, כגון אבקה, שיער של בעלי חיים או אפילו אבק חיטה. ספירולינה היא טיפול חלופי פופולרי לתסמינים של נזלת אלרגית, ויש ראיות לכך שהיא יכולה להיות יעילה.  

8. עשויה להיות יעילה נגד אנמיה

יש הרבה צורות שונות של אנמיה. הנפוץ ביותר מאופיין בהפחתה בהמוגלובין או בתאי דם אדומים בדם. אנמיה שכיחה למדי בקרב מבוגרים, מה שמוביל לתחושות ממושכות של חולשה ועייפות. במחקר שנערך בקרב 40 אנשים מבוגרים עם היסטוריה של אנמיה, תוספי ספירולינה העלו את תכולת ההמוגלובין של כדוריות הדם האדומות ושיפרו את תפקוד מערכת החיסון.  

9. עשויה לשפר את חוזק השרירים והסיבולת

נזק חמצוני הנגרם על ידי פעילות גופנית תורם עיקרי לעייפות השרירים. למזונות צמחיים מסוימים יש תכונות נוגדות חמצון שיכולות לעזור לספורטאים ולאנשים פעילים פיזית למזער נזק זה. ספירולינה נראית מועילה, שכן כמה מחקרים הצביעו על שיפור בכוח השרירים ובסיבולת.  

10. עשויה לסייע בשליטה על רמת הסוכר בדם

מחקרים בבעלי חיים קושרים את אצת ספירולינה להורדה משמעותית של רמות הסוכר בדם. במקרים מסוימים, היא עמדה בביצועים טובים יותר מהתרופות הפופולריות לסוכרת, כולל מטפורמין. יש גם כמה עדויות שספירולינה יכולה להיות יעילה בבני אדם. במחקר של חודשיים בקרב 25 אנשים עם סוכרת מסוג 2, 2 גרם של ספירולינה ליום הובילו להפחתה מרשימה ברמות הסוכר בדם. עם זאת, מחקר זה היה קטן וקצר משך. יש צורך במחקרים נוספים.  

לסיכום

ספירולינה היא סוג של כחוליות – המכונה לעתים קרובות אצות כחולות ירוקות – שהיא בריאה להפליא. עשויה לשפר את רמות השומנים בדם, לדכא חמצון, להפחית את לחץ הדם ולהוריד את רמת הסוכר בדם. אמנם יש צורך במחקר נוסף לפני שניתן יהיה לטעון טענות חזקות, אבל ספירולינה עשויה להיות אחד ממזונות העל הבודדים שראויים לתואר.
ערכים תזונתיים – הספירולינה של ד"ר פיטו
  • כל אריזה מכילה 120 כמוסות ספירולינה
  • כל כמוסה מכילה 500 מ"ג ספירולינה טהורה
  • הצעת שימוש: 2 כמוסות ביום

ד"ר פיטו נותן, לא תיקח?

10%

הנחה

הירשם וקבל 10% הנחה על הזמנתך הבאה

דילוג לתוכן